Domáce odvlhčovače vzduchu
Odvlhčovač vzduchu • Odvlhčovací výkon 10 l/deň (30°C, RV80%), 11,5 l/deň (32°C, RV 90%) • Spotreba energie - 200 W (27°C, RV60%), 230 W (30°C, RV80%), 245 W (32°C, RV 90%) •...
Odvlhčovač vzduchu • Odvlhčovací výkon 12 l/deň (30°C, RV80%), 13 l/deň (32°C, RV 90%) • Spotreba energie - 150 W (27°C, RV60%), 190 W (30°C, RV80%),...
Kombinácia odvlhčovača a čističky vzduchu do bytu. Odvlhčovací výkon 0,7 l/24h • nádrž 2 l • miestnosti do 20 m² • príkon 65W • hlučnosť
Kombinácia odvlhčovača a čističky vzduchu do bytu. Odvlhčovací výkon 0,7 l/24h • nádrž 2 l • miestnosti do 20 m² • príkon 65W • hlučnosť
Odvlhčovač vzduchu • Odvlhčovací výkon 20 l/deň (30°C, RV 80%), 24 l/deň (32°C, RV 90%) • Spotreba energie - 240 W (27°C, RV 60%), 380 W (30°C, RV 80%), 480...
Adsorpčný odvlhčovač vzduchu • Maximálny odvlhčovací výkon 9 l/24 hod (pri 30 °C a RV 80 %) • Veľkosť nádržky 5 l • Odporúčaná veľkosť...
Domáce odvlhčovače vzduchu
Prostredie, v ktorom sa pohybujeme, zásadne ovplyvňuje naše zdravie. Preto by ani v domácnosti nemal chýbať kvalitný odvlhčovač vzduchu, ktorý bude udržiavať optimálnu hodnotu medzi 40 – 60 % relatívnej vlhkosti.
Vysúšače nielen, že zmierňujú zdravotné ťažkosti spôsobené príliš vlhkým vzduchom, ale takisto zabraňujú tvorbe plesní na stenách. Jeho funkcie tak oceníte najmä v miestnostiach s prirodzeným výskytom nadmernej vlhkosti, ako sú kúpeľne, práčovne a pivnice. Domáci odvlhčovač dokáže pohlcovať aj pachy, preto môže byť praktickým pomocníkom aj do kuchyne. Dôvodov prečo si ho zaobstarať je ale omnoho viac.
Domáci vysúšač vzduchu v praxi
Ako už názov napovedá, domáci vysúšač vzduchu je vhodný primárne do domu či bytu, kde bude odstraňovať prebytočnú vlhkosť. Bude váš tak domov ochraňovať pred výskytom plesní a roztočov, ale zároveň zamedzí škodám na majetku. Domáce odvlhčovače dokonca môžu predĺžiť životnosť vašej stavby, pretože nadmerná vlhkosť môže spôsobovať deštrukciu konštrukčných materiálov.
Domáci odvlhčovač sa uplatní všade tam, kde je prirodzene vyššia vlhkosť vzduchu a nie je možnosť vetrania. Tieto zariadenia sú tak vhodné predovšetkým do uzavretých miestností, kedy dochádza k rýchlemu a efektívnemu odčerpaniu vlhkosti. Využitie tak budú mať v kúpeľniach, práčovniach, komorách, kuchyniach, suterénoch a pivniciach. Avšak dobrý odvlhčovač môžete využiť aj pri sušení bielizne alebo vysúšaní muriva.
Skladný, tichý a moderný
Nemusíte sa báť nadmerného hluku, domáci vysúšač je veľmi tichý a výkonný spoločník. Odvlhčovací výkon sa udáva v litroch za hodinu a spravidla sa pri domácich modeloch pohybuje od 5 do 30 litrov za hodinu. Modernejšie zariadenia majú aj funkciu regulácie výkonu, kedy môžete ľubovoľne riadiť výkon, hlučnosť aj spotrebu energie. Tieto prístroje spravidla aj automaticky reagujú na naplnenie vodnej nádoby, rovnako tak stav týchto informácií môžete čítať na displeji. Ovládanie je jednoduché a je možné vysúšač kontrolovať aj na diaľku vďaka ovládaču.
Vložením filtra sa z prístroja stane multifunkčné zariadenie 2v1. Prístroj s týmto vylepšením pohlcuje nielen pachy, ale taktiež dokáže likvidovať toxické látky vo vzduchu a zároveň vytvoriť čerstvý a svieži vzduch.
Domáci vysúšač vzduchu má naviac prepracovaný dizajn a hodí sa tak do každého interiéru. Spravidla sa jedná o malé mobilné zariadenie, ktoré je vybavené držadlami a kolieskami na spodnej časti. Je tak zároveň aj ľahko premiestniteľný.
Typy domácich odvlhčovačov
Domáce odvlhčovače sa delia na dva základné typy a to kondenzačné a adsorpčné. Oba modely sú si podobné, keďže majú ventilátor aj vodnú nádržku. Výrazne sa však odlišujú v spôsobe, akým odstraňujú vodu zo vzduchu. Pri výbere vysúšača by tak mal rolu hrať aj princíp odvlhčovania, pretože na jeho základe môžete vybrať účinnejší odvlhčovač do vašej miestnosti.
Kondenzačný odvlhčovač
Väčšina domácich vysúšačov vzduchu funguje na princípe kondenzácie. V takom prípade je vlhký vzduch nasatý ventilátorom a ochladený pomocou chladiacej jednotky, kde sa vzduch premení na kvapalinu. Kondenzovaná voda stečie do zabudovanej zbernej nádoby, ktorá je súčasťou odvlhčovača, prípadne je vedená hadicou rovno do odpadu. Tým sa odvlhčí vzduch, ktorý sa následne zahreje a je vedený späť do miestnosti. Veľkou výhodou je ich nízka spotreba a schopnosť nepretržitého fungovania aj pri vyššej teplote.
Adsorpčný odvlhčovač
Adsorpčný odvlhčovač funguje obdobne ako kondenzačný, ale vlhkosť zo vzduchu je odstraňovaná vďaka špeciálnej hygroskopickej vrstve, ktorá ju pohltí. Oproti predošlej metóde je tento spôsob energeticky náročnejší, ale napriek tomu má omnoho tichší chod. Spravidla sa jedná o vhodnejšie riešenie, ak hľadáme odvlhčovač do chladnejších priestorov.